Ура! Канікули! Літо!

Список завдань на літо.

1.   Гуляйте вранці берегом моря у повній самоті – дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливим.

2.   Максимально часто вживайте нові слова, вивчені в цьому навчальному році. Чим більше слів у вашому словниковому запасі, тим цікавіше ваші думки, тим більше свободи ви відчуваєте.

3.   Читайте! Багато! Скільки зможете. Та не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте тому, що літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це політ. Якщо не знаєте, що почитати, я підкажу вам.

4.   Уникайте всього, хто/що приносить вам негатив і спустошує вас. Шукайте те, що додасть оптимізму. Шукайте друзів, які вас збагачують, розуміють і цінують такими, які ви є.

5.   Танцюйте й не соромтеся нічого. Будь-де: хоч на танцполі, хоч у власній кімнаті на самоті. Літо – це і є танок, і нерозумно не взяти в цьому участі.

6.   Якщо є можливість - займайтеся спортом.

7.   Будьте такими ж радісними, як сонячне світло, і такими ж вільними й незалежними, як вітер.

8.   Будь ласка, стежте за своєю мовою. Будьте ввічливими та добрими.

9.   Дивіться фільми. Гарні, зі змістом, із глибокими емоційними діалогами. Переглядайте їх, щоб знову і знову впускати переживання в свою душу. Нехай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, проживайте його знову та знову, долучіть його до досвіду цього літа.

10.Літо – це магія. У мінливому сонячному світлі ранку і гарячими літніми вечорами мрійте про те, яким має бути та як повинне скластися життя. Зробіть усе, що від вас залежить, щоби ніколи не здаватися на шляху до мрії.

11.Будьте найкращими!

Банка спогадів

Щоб спогади про канікули залишились яскравими і тішили очі, можна за літо зробити власну «банку спогадів». Для цього необхідно бути уважними і під час літніх пригод (походи, подорожі, пікніки, прогулянки, відпочинок у бабусі в селі або на морі) збирати колекцію дрібних речей, які самі просяться вам у руки, викликають приємні відчуття і – головне! – нагадують про неповторні події.

Це можуть бути дрібні камінчики, галька, мушлі, морські зірки, засушені польові квіти (лаванда, ковила, бутон троянди), кольорові ґудзики, жолуді, гніздо із засушеної трави, пучок соломи, перо, сувеніри і магнітики з тих міст (країн), які ви відвідали; навіть пісок з моря, де ви загоряли і плавали.

Тепер потрібна банка: бажано симпатична, бажано з кришкою. Сюди ви поступово і будете складати все, що нагадуватиме вам про приємні миті літа.

Для аромату додайте у баночку кілька зерен прянощів, спецій (кардамон, кмин, кавові зерна).

Також ця баночка щастя може містити фотографії, приємні думки, записані на маленьких кольорових записках: заповітні мрії, теплі спогади, цікаві сни, радісні моменти дня, подяки, успіхи.

Дошка настрою

Мудборд (від англ. mood – «настрій», board – «дошка») – дошка настрою, або дошка натхнення. Це така дошка, або аркуш, куди ви прикріплюєте фотографії, вирізки з журналів, гербарій, магніти, стрічки, кулони, квитки, флаєри – усе те, що вас надихає і викликає приємні почуття. Кількість зображень, деталей на одному мідборді – від 10 до 50. Під час літніх канікул логічно оформити дошку настрою на тему «Моє літо – 2020», «Ура! Канікули», «Літній мудборд», «Як я провів літо». Можна навіть оформити триптих мудбордів: «Червень», «Липень», «Серпень».