Найкращі туристичні місця Миколаївської області.

Миколаївська область відмінне місце для приємного відпочинку. Тут можна подивитися на стародавнє грецьке місто, отримати задоволення від прогулянок у дрімучих лісах, каньйонах, сплавлятися по бурхливих річках.

Ольвія 

Ольвія — одна з грецьких колоній на території сучасної України, заснована ще в першій чверті VI до н.е. Сьогодні це національний історико-археологічний заповідник, в якому досі ведуться розкопки. Розташована поруч з селом Парутине Миколаївської області. Під час свого розквіту Ольвія була важливим торговельним центром, тут займалися рибальством і виноробством.

З плином часу грецьке населення природно змінювалося кіммерійцями і скіфами. Перший опис географії, історії та звичаїв місцевих жителів було зроблено ще Геродотом.

Найбільше туристів в Ольвії на травневі свята, коли степ особливо гарний, а погода дає змогу весь день гуляти і насолоджуватися залишками колись великого торговельного міста. Заповідник складається з городища і некрополісу. Верхнє місто найбільш показове, тут можна побачити залишки стародавнього кварталу, головну дорогу, землянки, храми. Зберігся вівтар перед храмом Аполлона, на якому навіть зараз символічно приносять жертву у вигляді виливання вина. Неподалік від головного входу в заповідник розташований музей з цінними знахідками.

Трикратський ліс 

Серед спекотного і посушливого степу на півдні України є справжній оазис для мандрівника – Трикратський ліс. Розташований він на Миколаївщині і входить в Національний природний парк "Бузький Гард". Ліс заклав у 1819 році граф Віктор Скаржинський. Спочатку його задумували як парк, але з часом насадження зростали і розвивалися, і з'явився повноцінний ліс зі своєю цікавою історією і мальовничими пейзажами. Тут зібрані рідкісні дерева, є романтичний березовий гай, також росте більше трьохсот могутніх дубів, багато з них налічують більш як 150 років. Парк зберіг свою унікальну красу, первісний рослинний і тваринний світ: кам'яні річкові пороги, березовий гай. Хоча є тут і творіння рук людських, наприклад, фонтани. На території проживає стадо бізонів, козулі, олені і лані. Екскурсія дасть змогу не тільки насолодитися пейзажами, але й познайомитися з історією цього краю.

"Долина диявола" - Актовський каньйон 

Актовський каньйон часто називають "Долиною Диявола". Між високих скель вирує невелика річка Мертвовод. Скелі навколо височіють на 50 метрів. Це - один з найстаріших ділянок суші Євразії, сформований з вулканічних порід. Море тут висохло ще 60 мільйонів років тому. Довжина каньйону близько п'яти кілометрів. Висота скель - до 50 метрів. В деяких місцях утворилися прямовисні кам'яні стіни. На берегах лежать величезні валуни. У цих місцях проводилися ритуали древніх племен. В долині поховано більшість скіфських царів. За легендою, правителів відправляли в останню путь за течією Мертвоводу. Звідси і така похмура назва. Геродот називає цю річку Ексампей, що в дослівному перекладі означає "мертва вода". Сьогодні Актовий каньйон є прекрасним місцем для відпочинку, де всі бажаючі можуть насолодитися захоплюючими видами, які особливо гарні в травні, коли природа прокидається і постає перед туристами у всій красі.

Мигія

Давнє козацьке село Мигія розташоване на берегах річки Південний Буг. Тут є дика природа, круті пороги і відпочинок, який ви ніколи не забудете. Найпопулярніше заняття у туристів - рафтинг. На початку травня Буг буде вже досить теплим, а пороги там такі ж, як на гірських річках. Доїхати туди можна на автобусі, а вже на місці кілька компаній пропонують і супровід, і спорядження. Крім рафтингу, Мигія приваблює людей гарною природою, а також чудовим озером, де можна покупатися і позасмагати.

Кінбурнська коса

Саме тут Дніпро впадає в Чорне море. На Кінбурнській косі з незапам'ятних часів в первозданному вигляді зберігся рослинний і тваринний світ. Довжина берега становить близько 40 км, а ширина – від кількох міліметрів до 10 км.

Унікальний мікроклімат коси – морська вода з одного боку, річкова з іншого, а також переважання соснового лісу – породжує ще одну особливість коси. Тут росте чимало лікарських трав, за що її прозвали "аптекою під відкритим небом".

Білі чаплі, лелеки, лебеді і пелікани – кого тільки не зустрінеш в цьому незвичайному місці! І ще тут близько 300 озер з солоною, прісною водою і з лікувальною гряззю. А згідно з давньою легендою, біля берегів коси відбулася битва, в якій переміг Ахілл, після чого він влаштував урочисті атлетичні ігри. В результаті греки стали називати косу Ахіллів Біг.