Міжнародний день родин (International Day of Families)

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

Цікаві факти про родину

  • 29 лютого в Ірландії жінки можуть самостійно робити пропозицію чоловікам. Ця традиція бере свій початок в законі 11 століття, за яким чоловік, який відмовив, повинен був виплатити штраф.
  • Звичай поцілунку молодят в кінці церемонії одруження прийшов до нас із Стародавнього Риму. Тоді весілля розглядалося як контракт, а поцілунок служив своєрідною печаткою, що скріплює договір.
  • Граса Машел була першою леді Мозамбіку до 1986 року, поки не помер її чоловік, президент Мозамбіку Самора Машел. У 1998 році Граса вийшла заміж за іншого лідера - президента ПАР Нельсона Манделу. Таким чином, вона стала першою леді двох різних країн.


  • Традиція носити обручки на безіменному пальці прийшла до нас від древніх єгиптян, у яких її перейняли греки і римляни. Уже середньовічні автори запропонували пояснення такому звичаю: нібито через безіменний палець проходить «Vena amoris» - вена любові, що йде прямо до серця.