Талановиті, але дуже дивні : цікаві звички письменників

КОЖНА ЛЮДИНА МАЄ СВОЇ ДИВАЦТВА, АЛЕ КАЖУТЬ, ЩО У ГЕНІЇВ ХИМЕРНА ПОВЕДІНКА ПЕРЕХОДИТЬ УСІ МЕЖІ. ВИ ДІЗНАЄТЕСЯ ПРО ЦІКАВІ ЗВИЧКИ УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ.

Іван Нечуй-Левицький. Відомо, що письменник прокидався та лягав спати у визначену годину. Трапезував тільки вдома і також у визначений час і ніколи ніде не пив навіть чаю, бо то було не в призначену годину, і могло вибити його із колії.

Ще відомий літератор ну дуже боявся застудитися, і, збираючись у поїздку, брав з собою пальто та шапку. Ще автор був вельми категоричним щодо правопису: «Писати треба так, як люди говорять!». Дратувала його буква «і» та апостроф (писав сімя, а не – сім’я). Але найдужче письменник ненавидів букву «й», а саме в закінченні прикметників у місцевому відмінку і був за те, щоб писати – «на зелені траві», «у сиві шапці» і запевняв, що так говорить більша частина України.

Ольга Кобилянська. Книга була для Ольги Кобилянської найголовнішим скарбом з того моменту, як вона навчилася читати. Вона настільки любила книги та читання, що у 18 років вийшла заміж не за конкретного чоловіка, а за його бібліотеку. Як виявилось, наречений був відомим інтелектуалом і звали його Пан Вробль – декан філософського факультету, який підписував всі табелі Іванові Франку. Ольга Кобилянська називала його «стара мумія». Її не цікавила його особистість, важливо було те, що вона зможе читати книги. Бо ж єдиний шлях для того, щоб щось дізнатися – це книга.

Франко. Саме Іван Якович Франко був першим, хто почав носити вишиванку під піджаком – зараз такий стиль у тренді. Тоді ж, за Австро-Угорщини та Польщі, це виглядало дещо дивакувато. Саме через відкрите дивацтво і прямолінійність письменника недолюблювали в колах галицького бомонду.

Ще один цікавий факт з життя письменника – те як він писав вірші. Справа в тому, що Іван Якович майже ніколи не записував віршовану форму відразу, як тільки виникала ідея. Спочатку він довго ходив по хаті, вистукуючи, підбирав ритм до майбутнього вірша, мугикав мелодію. Далі під вже сформовану мелодику він підставляв слова, наспівуючи їх. І тільки тоді, коли і мелодія, і текст ставали одним цілим, поет записував своє творіння.

Леся Українка Письменниця не любила крутитись перед дзеркалом, заглядала у нього «по-чоловічому» — на кілька хвилин під час ранкового туалету. У побуті Леся була простою, на модний одяг, капелюшки та зачіски звертала увагу виключно дякуючи наполегливості матері. Зате любила активний відпочинок — проходила більше 10 кілометрів на день, дуже добре та швидко плавала. У Лесі Українки був талісман — кинджал, з яким письменниця не розлучалась. 

Микола Гоголь

Автор "Мертвих душ" і "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки" мав пристрасть до рукоділля. Він кроїв сестрам сукні, в'язав на спицях, шив собі хустки і ткав пояси. А ще Микола Васильович обожнював мініатюрні видання. Кулінарної пристрастю Гоголя були не тільки вареники, але й козяче молоко. Гоголь варив його в особливий способом, додаючи в нього ром.

Тарас Шевченко За життя Тарас Григорович був великим модником. У своїх особистих мемуарах «батько» українського народу висловив захват стосовно купівлі нового плаща-макінтоша, вартістю 100 рублів. До слова, коли Шевченко працював в археологічній комісії, його зарплата становила 150 рублів на рік.   Улюбленим напоєм Шевченка був чай. Шевченко випивав склянку за склянкою зі словами: «А всипте, будьте ласкаві, ще чаю!»