Пам ятка на період карантину

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

У світі зараз реєструють COVID-19.

Коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити коронавірусну інфекцію можуть тільки лабораторним дослідженням.

Найпоширенішими симптомами є: кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії.

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Вірус не циркулює у повітрі. На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей тощо.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі 

Інкубаційний період становить 14 днів.

Рекомендації ВООЗ «Як убезпечити себе від зараження»

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх дезінфікуючими засобами.

2. Уникайте скупчення людей.

3. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайтесь до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби.

4. Використовуйте захисну маску.

5. Під час кашлю або чихання прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма хто має гарячку та кашель.

6. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.